KKTCManşet

Uluçay: Şehitliğin yapılmasında aktif çalışanlara teşekkür ediyorum

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Gazimağusa’da Şampiyon Melekler’in anma törenin yaptığı konuşmada, “Bizleri, ailelerimizi tek tek ziyaret eden herkese teşekkür ederiz. Bütün bu olayların içerisinde söyleyebileceğim tesellimiz bu millet, birlik ve beraberliğini koruyabiliyor. Şehitliğin yapılmasında aktif çalışanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Voleybol şampiyonasına katılmak için Adıyaman’da bulundukları sırada 6 Şubat 2023’te, Kıbrıs saatiyle 03.17’de meydana gelen depremde yıkılan İsias Otel’de hayatını kaybeden Şampiyon Melekler, depremin birinci yıl dönümünde  Gazimağusa Kabristanlığı Şampiyon Melekler Şehitliği’nde anma töreni yapılıyor.

Anma töreninde konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, “Bizleri, ailelerimizi tek tek ziyaret eden herkese teşekkür ederiz. Bütün bu olayların içerisinde söyleyebileceğim tesellimiz bu millet, birlik ve beraberliğini koruyabiliyor. Şehitliğin yapımında Başbakan Ünal Üstel’in verdiği sözü tutmak için tuttuğu kararlılığa teşekkür ederim. Şehitliğin yapılmasında aktif çalışanlara teşekkür ediyorum. Anıt konusunda daa KTMMOB’nin kararlı duruşuyla anıt kazandırılacaktır… Gerek Adıyaman’da kaybettiğimiz çocuklarımıza gerekse 49 vatandaşımıza gerekse depremde hayatını kaybeden herkese Allah rahmet eylesin” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu