Güney Kıbrıs
-

ABD ve Almanya askeri nakliye uçakları Baf’ta
ABD ve Almanya’ya ait askeri nakliye uçaklarının Baf Havalimanı’nda bulunduğu bildirildi. “Cyprus Times” isimli Rum haber sitesi, ABD ve Alman…
Devamını Oku » -

İran’ın İsrail’e füze saldırısı… Güney Kıbrıs en üst hazırlık durumunda
İran’ın, Lübnan’daki müttefiki Hizbullah’a başlattığı askeri operasyonuna misilleme olarak dün gece İsrail’e süpersonik füzelerle gerçekleştirdiği saldırı, Orta Doğu’daki tansiyonu daha…
Devamını Oku » -

Güney Kıbrıs’ta iki ayrı olayda 90 kilodan fazla uyuşturucu madde ele geçirildi
Güney Kıbrıs’ta dün meydana gelen iki ayrı olayda, 90 kilodan fazla uyuşturucu madde ele geçirildiği haber verildi. “Alphanews” haber sitesinde…
Devamını Oku » -

Simon Aykut’un davası 18 Ekim’e ertelendi
KKTC’deki Rum mallarıyla ilgili geçen haziran ayında Rum tarafında tutuklanan Afik Grup CEO’su Simon Mistriel Aykut’un Lefkoşa Rum Ağır Ceza…
Devamını Oku » -

İngiltere tahliye operasyonu için Güney Kıbrıs’a 700 asker daha gönderiyor
İngiliz Savunma Bakanlığı’nın Lübnan’daki vatandaşlarını Güney Kıbrıs üzerinden tahliyeye hazırlandığı, bunun için Güney Kıbrıs’a yaklaşık 700 İngiliz askeri konuşlandıracağı bildirildi.…
Devamını Oku » -

Hristodulidis BM Genel Sekreteri Guterres’le görüştü
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis, dün New York’ta BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’le görüştü. Fileleftheros gazetesinin internet sitesinde yer alan…
Devamını Oku » -

13 Eylül 2024 Güney Kıbrıs Gazete Manşetleri
POLİTİS manşetten aktardığı haberinde “Mitsçotakis ve Hristodulidis Büyük Deniz Bağlantısı projesi için anlaşmayı yaptılar” başlığını kullanarak Atina’nın, jeopolitik riskin maliyetinin…
Devamını Oku » -

Yaklaşık bir milyon euroluk soygun…
Limasol’daki bir eve giren kişilerin yaklaşık bir milyon euro değerinde ziynet eşyası ve para çaldığı bildirildi. Haravgi haberi “Limasol’daki evi…
Devamını Oku » -

Eski Rum Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı sanık sandalyesinde…
Nikos Anastasiadis hükümeti döneminde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevini yürüten Marios Dimitriadis hakkında “altın pasaportlarla” ilgili olarak suçlamalar getirildiği belirtildi.…
Devamını Oku » -

Güney Kıbrıs’ta bugün için sarı alarm verildi
Güney Kıbrıs’ta dün dağlık bölgelerde sağanak yağış etkili oldu. Yağışlar yanında yağış almayan bölgelerde ise havanın puslanmasıyla sıcak geçen ağustos…
Devamını Oku »








